Karadeniz Energy Karadeniz Energy

PRESS RELEASES

Karpowership’in Desteğiyle Türk Gençleri Nasa'da Türkiye'yi Temsil Edecek!

22.06.2016

For more information please contact:

Asli Altug

Email: pr@karadenizholding.com

 

Karadeniz Holding kuruluşu KARPOWERSHIP’ın desteğiyle Özel ALEV Lisesi, robotik takımı öğrencileri başarılarını Amerika’ya taşıyorlar. Dünya çapında düzenlenen “Uzaktan Kumandalı Sualtı Araç Yarışması (MATE-ROV)”nda Türkiye birincisi olan takım, ülkemizi NASA’da düzenlenecek olan finallerde temsil etme hakkı kazandı. Ekibin, tüm seyahat masrafları ve bir bölüm teknik ekipman ihtiyaçları Karpowership tarafından desteklendi.

Uzaktan Kumandalı Sualtı Araç Yarışması MATE-ROV bu sene ilk defa Türkiye’de gerçekleştirildi. Gençlerin yaratıcı projelerini sergiledikleri bu yarışma sonucunda Özel ALEV Lisesi Türkiye Birincisi seçildi ve ülkemizi temsil etmek üzere 23-25 Haziran 2016 tarihlerinde, Texas Eyaletindeki NASA Johnson Uzay Merkezi’nde Nötr Yüzdürme Havuzuna davet edildi.

KARPOWERSHIP olarak gençlere destek olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Karadeniz Holding Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Harezi, “Karadeniz Holding olarak Karpowership projesi ile enerji alanında bir Türk markası yarattık. Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen enerji gemilerimiz dünyanın dört bir yanına enerji sağlıyorlar. Bu da doğru yönlendirilirse Türkiye de büyük inovasyon projelerinin çıkabileceğinin en büyük göstergesi.  Karadeniz Holding olarak inovasyona ve yaratıcı düşünceye saygımız sonsuz. Halen sürdürdüğümüz eğitim projelerine ek olarak gençlerimizin yaratıcı yönlerini destekleyecek projelere destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

Karadeniz Holding, 1948 yılından bu yana enerji başta olmak üzere finans, gayrimenkul ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteriyor. 10 ülkede yer alan şirket ve iştirakleri, 1800 kişiyi aşan ekibiyle dünya enerji sektörünün lider oyuncuları arasında yer alma hedefine emin adımlarla ilerliyor.

Karpowership, bir Karadeniz Holdig’in kuruluşu olarak Dünya’da Powership (yüzen santral) filosuna sahip olan ilk enerji şirketidir. Şirket, 2009 yılından beri toplam kapasitesi 1.500 MW’ı geçen 9 Powership inşa etmiştir. Ayrıca toplam kapasiteleri 6.000 MW’a ulaşan Powership’lerin yapımına ise halen devam edilmektedir.